Rain Rain Go Away

W dzisiejszym wpisie, chciałbym polecić wam kolejną książeczkę dla najmłodszych. Rain rain go away wydaną przez Usborne Pulishing Ltd. to urocze wcielenie klasycznej z rymowanki w języku angielskim. Dzięki swej melodyjności i ujmującej prostocie, weszła ona na stałe do kanonu literatury dziecięcej, a wydanie oferowane przez Usborne tchnęło w ten klasyczny wierszyk nowe życie.

Jak w przypadku innych pozycji dla dzieci, również Rain rain go away okraszony jest pięknymi ilustracjami przedstawiającymi iście magiczny świat zwierząt. Malownicze krajobrazy tętnią życiem i zachęcają nas do czytania. Pełne szczegółów i detali scenki tworzą świetne okazje do ćwiczenia języka angielskiego z dziećmi.

Słowa rymowanki, są na tyle proste, że nawet najmłodsze pociechy potrafią je powtarzać przy pomocy dorosłego opiekuna. Dodatkowo, tekst rymowanki możemy znaleźć w formie śpiewanej na Youtube i wykorzystać taką wersję do nauki. Bajkowe ilustracje natomiast, mogą być wykorzystane do prostego powtarzania słownictwa np. nazw zwierząt czy roślin.

Autor: Piotr Janik

Podziel się opinią:

Facebook
Twitter

Spragniony wiedzy? Oto nasze starsze wpisy