Magiczna czytanka „Night Sounds”

W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z Wami ulubioną książką mojej córeczki Hani. Jest nią wydana przez Usborne Publishing magiczna czytanka Night Sounds. Jeśli zatem jesteście rodzicami, którzy kultywują nawyk wspólnego czytania z dziećmi, przeczytajcie dlaczego warto dać szansę książeczce Night Sounds.

Przepiękna okładka

Gdy tylko weźmiemy czytankę Usborne Publishing w nasze dłonie, od razu rzuci nam się w oczy śliczna, żywa i zachęcająca do czytania okładka. Już na stronie tytułowej widać, iż autorzy książki przykładają ogromną wagę do strony wizualnej opowieści. Przeurocze obrazki połączone ze świetnie dobraną kolorystyką nadają Nocnym Dźwiękom niepowtarzalnego charakteru i uroku. Ślicznie zaprojektowane ilustracje ukrywają wiele szczegółów, co sprawia że do czytanki można wracać wiele razy i na nowo odkrywać nocne tajemnice zwierzaków.

Dźwięki nocy

To nie koniec niespodzianek, Night Sounds to nie tylko ilustracje i zajmująca opowieść o tym co słyszymy w nocy. Dzięki wbudowanemu głośniczkowi, dzieci mogą posłuchać jakimi dźwiękami rozbrzmiewa noc, kiedy one już dawno smacznie śpią. Wspólne naśladowanie dźwięków to świetna zabawa ale i niepowtarzalna okazja do ćwiczenia angielskiego. Zadając proste pytania What’s this? czy też Where is the cat? What color is the bird? możemy wprowadzać naszym maluchom podstawowe słownictwo z języka angielskiego.

Melodyjny język

Język, jakim napisany jest Night Sounds, jest jednocześnie przystępny i bajkowo melodyjny. Pozostając przystępny unika bycia infantylnym, nie będąc przy tym zbyt wielkim wyzwaniem nawet dla rodziców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w nauce angielskiego.

Jeśli zatem rozglądacie się za kolejną książką dla Waszych pociech, bez wahania sięgnijcie po Night Sounds. Jest to pozycja, przy której spędzicie nie jeden wieczór bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Autor: Piotr Janik

Podziel się opinią:

Facebook
Twitter

Spragniony wiedzy? Oto nasze starsze wpisy