Listening dla fanów seriali

Jako że w naszej szkole nieustannie pracujemy z uczniami nad wyrobieniem nawyku codziennego słuchania języka angielskiego, moi kursanci często proszą mnie, aby polecić im ciekawe materiały do samodzielnej pracy w tym zakresie. Idąc z pomocą, w dzisiejszym wpisie chciałbym Wam przybliżyć dwie ciekawe propozycje do kształcenia tej niezwykle ważnej, językowej umiejętności. Powinny one przypaść do gustu osobom lubującym się w serialach. Są nimi Learn English with TV Series i Extra English.

Learn English with TV Series to liczne lekcje słownictwa bazujące na fragmentach najbardziej popularnych seriali i filmów. Autorzy prezentują nie tylko same wyrażenia, ale też ich użycie w praktyce wraz z dodatkowymi przykładami. Korzystając z playlisty tego kanału można uczyć się angielskiego ze słynnych Przyjaciół, Simpsonów, ale i nowszych hitów takich jak Gambit Królowej czy Żywe Trupy.

Jeśli zaś chcielibyście oglądnąć serial w całości po angielsku, to koniecznie sprawdźcie Extra Englishktóry jest zabawnym sitcomem dla osób zaczynających swoją przygodę z tym językiem. Aktorzy w nim grający mówią powoli, a słownictwo przez nich wykorzystywane nie powinno sprawić większych trudności nawet najbardziej opornym kursantom. Wszystkie odcinki zostały nagrane z napisami co dodatkowo ułatwia przyswojenie kwestii wymawianych przez bohaterów Extra English.

Jeśli zatem szukasz nowych materiałów do ćwiczenia słuchania, koniecznie sprawdź zarówno Extra English jak i Learn English with TV Series. Na pewno zapewnią Ci one kilka dobrych i interesujących godzin słuchania. Linki do nich znajdziesz poniżej.

Extra English: https://www.youtube.com/watch?v=k89GF-i_Eyg&list=PLdYSWqTrWP2jyqWIdjsATbrb11uN_BMrF

Learn English with TV Series:

https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg

Autor: Piotr Janik

Podziel się opinią:

Facebook
Twitter

Spragniony wiedzy? Oto nasze starsze wpisy